En iyi YGS Siteleri, YGS Sohbet, YGS Chat, YGS Odaları, YGS Kanalları, YGS Siteleri, YGS Sohbet Siteleri

ÖSYM YGS Skandalını Kabul Etti 8 Haziran 2011, Çarşamba

4 sene önce tarafından Haber kategorisi 0 yorum eklendi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Diyarbakır’da aynı salonda sınava giren 4 öğrencinin cevap anahtarlarının kaybolduğunu doğrulayarak, öğrencilerin hak kaybına uğramamaları için Lisans Yerleştirme Sınavı’na (LYS) girmelerine izin verildiğini, öğrencilerle ilgili son kararı ÖSYM Yönetim Kurulu’nun vereceğini açıkladı.

ÖSYM’nin internet sitesinde, ‘Cevap Kağıtları ÖSYM’ye Ulaşmayan Adaylar’ başlığı altında yapılan yazılı açıklamada, 27 Mart 2011 günü yapılan Ygs’ye Diyarbakır’da aynı salonda giren 4 adayın cevap kağıtlarının ÖSYM’ye ulaşmadığının tespit edildiği belirtildi. ..devam »

Savcılıktan YGS Açıklaması 26 Nisan 2011, Salı

4 sene önce tarafından Haber kategorisi 0 yorum eklendi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Ygs’deki şifre iddiaları” konusunda yürütülen soruşturmada, seçilen kitapçıklarda inceleme yapan bilirkişi heyetinin çalışmalarını tamamladığı bildirdi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Ygs’deki şifre iddiaları” konusunda yürüttüğü soruşturmayla ilgili yaptığı açıklamada, “81 ilde sınava giren adaylara ilişkin soru kitapçıklarından, sondaj usulü ile seçilen yeterli sayıda soru kitapçığının, resen seçilen uzman bilirkişi heyeti marifetiyle incelemelerinin tamamlandığını” açıkladı. Açıklamada ayrıca “sınavın iptaline ve soruşturmanın içeriğine dönük çıkan haberler ve yapılan yorumların, Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma ile bir ilgisinin bulunmadığı” bildirildi. ..devam »

Ygsde Soru Sayısı Artıyor 26 Mart 2010, Cuma

5 sene önce tarafından Haber kategorisi 0 yorum eklendi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, bu yıl her adayı sadece cevaplayacağı sınavlara sokarak, ders düzeyinde bilgilerini ölçmeye çalışacaklarını belirterek, ”Soru sayılarını artırarak, ölçme ve değerlendirmenin geçerliliğini artırmak, şans faktörünü azaltmak için değişiklik yapılıyor” dedi. 

Yarımağan, Işık Üniversitesinde düzenlenen konferansta yaptığı konuşmada, Türkiye’de üniversitede okumak isteyen çok öğrenci bulunduğu, onlara sunulan kontenjanların az olduğunu, öğrencilerin büyük bir bölümünün belirli programlara gitmek istediğini ve bu nedenle sınav yapma ihtiyacı duyulduğunu anlattı.

Ünal Yarımağan, sınavla ilgili geçmiş dönemlerde bazı değişiklikler yapıldığını belirterek, ”2006’da bu değişikliğin ilk aşaması yapıldı. İçerik değiştirildi. 2010’da bu sefer içeriğe dokunulmadan, uygulama değiştirilecek. Bunun bir üçüncü aşaması var. Üçüncü aşamada da 3-5 yıl sonra çoktan seçmeli sorular yanında açık uçlu soruların sorulduğu bir sınav uygulanmaya başlanacak” dedi.
..devam »

sohbet chat özlü sözler kitap sözleri chat odaları güzel sözler